Zdravím vás priaznivci steelových šípok
Aj vzhľadom k dotazom od vás, že ako a či bude pokračovať steelová sezóna vám prinášam vyjadrenie za organizačný team k momentálnej situácii.
Asi sa netreba zoširoka rozpisovať aká je v tomto momente situácia. Najhoršie na nej je, že ťažko odhadnúť dokedy budú trvať opatrenia a ktoré opatrenia a kedy sa zrušia atď.
Za nás, organizačný team vám určite vieme sľúbiť, že spravíme všetko, čo bude v našich silách, aby sa sezóna dohrala v počte turnajov ako sme mali stanovené (možno nejaký Master sa bude musieť obetovať). Našou malou výhodou, oproti iným športom, je ,že vieme ako tak flexibilne reagovať na zmeny termínov a vieme v horšej situácii aj využiť mesiace júl a august (dopyt po dovolenkách zrejme nebude veľký). V prípade, ak do konca júla by sme neboli schopní odohrať žiadny turnaj, budeme musieť na to reagovať, ale nechcem tu teraz rozpisovať, že ako sa ukončí sezóna. Ak by sme sa dostali do bodu, že nie sme schopní dohrať sezónu, tak organizačný team v spolupráci s predsedami OZ patriacich pod ZŠO určí akým spôsobom sa ukončí sezóna.
Za mňa bude dosť kľúčové, či v júni (26-28) sa odohrá Slov.pohár v Brezne. Ja som v tomto optimista. Ak áno, myslím, že to dáme, aj keď nebude jednoduché v krátkom čase zabezpečiť vyhovujúce priestory, ale to už bude naša úloha.
Verím, že chápete túto situáciu a za seba, za celú šípkarsku verejnosť, za našich seniorov a všetkých Slovákov vás chcem poprosiť, aby ste sa správali maximálne zodpovedne, dodržiavali v maximálnej možnej miere opatrenia vydané vládou SR a napomáhali čo možno k najrýchlejšiemu návratu do bežného života.
Ďakujem

Fero Šulc