Na východe Slovenska, v meste Sabinov sa v rámci Slovenského pohára 3 odohral dlho očakávaný finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska družstiev 2024.
Pozrime sa spolu na najzaujímavejšie a najdôležitejšie momenty majstrovstiev (názvy klubov uvádzame tak, ako boli uvedené v štartovných listinách od začiatku sezóny):
Na úvod si pripomeňme, že medzi najlepších 16 slovenských teamov sa prebojovali a v prvom kole pavúka sa stretli: AD DC Hlohovec B a DC Vištuk (10:4), DC Prievidza vs Global Extra Bratislava (7:10), 1. Dart Club Brezno vs Koňare Good Darts Prešov A (10:0), Dart Club Nitra A vs SDC Sereď (10:3), ŠK Zlaté Moravce A vs Levice A (10:6), Garžoľ Bardejov vs TŠL Trnava (10:5), DC Nové Zámky A vs Power Dart Košice (10:6) a MPB Darts A team vs DCNR Čeľadince (10:6)
🎯Prvé kolo prinieslo zaujímavé zápasy a viac menej vyznelo podľa papierových predpokladov. Viac si určite sľubovali od turnaja hráči Power Dart Košice a určite ani (skoro domáci) Prešovčania nečakali tak vysokú prehru, ktorú im „nadelili“ hráči z Brezna.
Rozlosovanie a pavúk ku terčom v štrťfinále pridelili tieto teamy: AD Dart Club Hlohovec B vs Global Extra Bratislava (10:8), 1. Dart Club Brezno vs Dart Club Nitra A (5:10), ŠK Zlaté Moravce A vs Garžoľ Bardejov (6:10), DC Nové Zámky A vs MPB darts A team (7:10).
🎯Štvrťfinále prinieslo prekvapenie v podobe vyradenia teamu DC Nové Zámky A, ktorého hráči nenašli recept na hráčov MBP darts A teamu. Vyrovnanejší zápas sa zrejme očakával aj v zápase Zlatých Moraviec proti Bardejovskému teamu. Bardejovčania však boli svojim kapitánom naladení na správnu frekvenciu a už tu sa začala prejavovať ich veľká chuť na zisk titulu.
Hrať semifinále Majstrovstiev Slovenska je určite veľkým úspechom, ale žiaden z teamov sa určite nemienil uspokojiť s bronzovou medailou a tak kapitáni družstiev k terčom priviedli svoje teamy sústredené a bojovne naladené.
Prvá semfinálová dvojica, ktorá sa chcela pokúsiť o postup do finále bola AD Dart Club Hlohovec B a Dart Club Nitra A. Na čele AD Dart Clubu Hlohovec taktiku a nasadenie hráčov do jednotlivých zápasov určoval kapitán Andrej Daniš, ktorý mal k dispozícii skvelých hráčov akými sú bezpochyby Jurij Gosár, Tomislav Rosandić, Jozef Sekereš. Daniel Břeň, Adrián Ježík (k postupu do finálového turnaja dopomohli aj Vítězslav Sedlák a Michal Kopún).
Nitrančania pod vedením Jaroslava Opralu mali k dispozícii nemenej skúsených hráčov, ktorými boli: Peter Jakubis, Martin Gut, Vladimír Zatko, Juraj Vindiš, Martina Sulovská, Michal Jančo a Marek Purgy. Na súpiske a k postupu do finálového turnaja prispeli aj Marcel Miklík a Drahoš Gašpar.
🎯Po napínavom zápase, ktorý vyhrali Hlohovčania 10:6 putuje bronzová medaila do Nitry a AD Dart Club Holohovec B si otvoril cestu k obhajobe titulu.
Do druhého semifinále sa prebojovali hráči MPD Darts A teamu, ktorí boli príjemným prekvapením finálového turnaja. Kapitán Tomáš Fečko na východ republiky so sebou priniesol Ivana Čuláka, Ľuba Sucháneka, skvelo hrajúceho Antona Vrábela a talentovaného mladíka Stana Kondlu. V súpiske figuroval a k postupu do finálového turnaja dopomohol aj Peter Miščík, ktorý do Sabinova nemohol pricestovať.
František Mika, Jozef Vavrek, Marek Patvarický, Marek Polyák a mladíci Matej Čverha s Dominikom Kočikom boli hráči, ktorým dal dôveru kapitán družstva Garžoľ Bardejov Martin Ševcov. Ako sa ukázalo, hráči dôveru nesklamali a zastavili pekne rozbehnutých hráčov MPB Darts A teamu pomerne jasným viťazstvom 10:3. Smútok hráčov z MPB z prehry však určite po čase vystriedala radosť zo zisku tretieho miesta a bronzových medailí.
Do finále Majstrovstiev Slovenska družstiev 2024 sa svojimi výkonmi prebojovali hráči AD Dart Clubu Hlohovec B, ktorí do Sabinova pricestovali obhájiť titul a hráči Garžoľu Bardejov. Bolo to finále veľmi skúsených hráčov z Hlohovca s troma súčasnými hráčmi Niké Dart Ligy na súpiske proti hráčom Bardejova (s dvomi bývalými hráčmi Niké Darts Ligy a legionárom Marekom Polyákom), ktorí pod vedením Martina Ševcova hrali v neuveriteľnej teamovej pohode.
🎯Po veľmi peknom finálovom zápase si titul (možno trochu prekvapivo, ale určite zaslúžene) zo Sabinova odnášajú hráči teamu Garžoľ Bardejov po víťazstve 10:4. Bardejovčania roky tréningov a tvrdej práce v klube pretavili na zisk svojho prvého Titulu Majstrov Slovenska.
🎯Hráči AD dart Club Hlohovec však opäť dokázali, že patria medzi absolútnu špičku slovenského šípkarskeho športu a po dvoch tituloch Majstrov Slovenska je strieborná priečka aj tak veľkým úspechom.
VÍŤAZOM GRATULUJEME!!!