Vladimír Zatko

Vek: 48 rokov

Bydlisko: Voderady pri Trnave

Zamestnanie: Logistika, vedúci skladu

Hrá šípky od: 1996

Klubová príslušnosť: DC Garmont Nitra

Šípky: Dlhodobo som mal 22gr. Adrián Lewis od Targetu, kt. som kúpil od Petra Peštu v Ottovej krčme keď sme tam boli hrať ligu družstiev proti toi toi dixi. A tento tok k ním pribudli 23gr. Gurneyovky. Takze teraz ich striedam.

  • 3x MSR jednotlivcoch
  • 8x MSR v družstvách
  • 5. miesto družstiev ba ME v Kluži
Kto alebo čo vás k šípkam priviedol?
Kamarát u nás v krčme v 1996, keď sa zavesili prvé dva terče a začali hrať ligu, kde som sa neskôr pridal. A začal som vyhrávať 🙂 Spomínam si na jedno také pravidlo, že kto hodil 180 kúpil ostatným šampus. Tipnite si kto ich kúpil najviac?
 
Zúčastňujete sa aj na zahr. turnajoch? Ak áno kde a ako ste sa umiestnili?
V minulosti to bolo častejšie, v poslednej dobe už pomenej, aj kvôli covid situácii. Určite 5. miesto na Eurocup v rumunskom Kluži kde som reprezentoval Slovensko v družstvách. A ďalšie už si presne nespomínam, myslím že raz 5 miesto na wdf vo wiedni.
 
Ako vidíte šípky na Slovensku?
Pozitívne 🙂
 
Čo by ste zmenili na šípkach na Slovensku?
Prístup niektorých hráčov k šípkami a turnajom.
 
Kto je váš oblúbený šípkar?
Rozhodne Peter The Snake Wright. Mal som rád aj Garyho Andersena, ale určite reakcie z jeho strany ma citlivo povedané prekvapili a zaskočili. PW zostava stále taký istý, skromný, pokorný a stále dobrý :-).
 
Kto sú pre vás najväčší súperi v rámci Slovenska?
Ten, ktorý ma práve porazil.
 
Akú vidíte perspektívu u mladých šípkarov?
Veľa odhodlania, chuti a pevnej vôle. Ten kto ich bude mať, ma veľký predpoklad niečo dosiahnuť. A samozrejme zdolanie prvej veľkej krízy. Tá vie poriadne pozametať so sebavedomím hráča. A nielen tým.
 
Čo vás najviac prekvapilo na šípkach a posledný rok?
Povedzme radšej posledné 2-3 roky, pretože kvôli covidu bolo org. šipkarskych akcii obmedzené, ale veľmi príjemne ma prekvapil rozvoj a napredovanie steelových šípiek, obrovský nárast hráčov či už na pohároch alebo ligách a aj vznik a rozširovanie nových a fungujúcich klubov. Celkový nárast šípiek v SK.