Minulý týždeň sa naša reprezentácia zúčastnila WDF World Cupu v dánskom Esbjergu, kde bojovala o čo najlepšie umiestnenia v konkurencií 49 krajín.
Výsledky z jednotlivých kategórií sme mali možnosť sledovať, či už live cez aplikáciu dartconnect, prípadne pravidelnými príspevkami na soc.sieťach.
Potešujúcou správou je, že Slovensko sa rozhodne nestratilo. K svetovej šípkarskej špičke nám ešte čo to chýba, ale v mnohých zápasoch sa hráči a hráčky presvedčili, že dokážu poraziť aj zvučné mená. Spomeniem víťazstvo Miša Kopúna nad Laszlom Kadarom (víťaz Darts Slovak Openu), Miška Jamnická spolu s Ninkou Staškovou vyradili americký pár Mars/Murphy, kde druhá menovaná je pravidelnou účastníčkou MS v Lakeside, prípadne víťazstvo Slovenska v súťaži družstiev nad favorizovaným teamom Fínska v zostave s tvárami z PDC. Chýba nám ešte konštantnosť výkonov, čo sme pocítili v zápase L32 proti Nemecku, kde po senzačnom skalpe Fínov sme sa nedokázali priblížiť výkonu z predchádzajúceho zápasu. Skvele zabrali baby v teamovej súťaži, kde bol tvrdý kľúč a zo šesťčlennej skupiny postupovali iba prvé dva teamy. V silnej konkurencii Austrálčaniek, Islandu, Maďariek, Sev.Írok a Egypťaniek prehrali iba jeden zápas a pri svojej premiére sa dostali medzi najlepších 16 krajín. Veľmi potešili najmä naše menej skúsené šípkarky Miška Jamnická a Nina Stašková, ktoré predvádzali skvelú hru počas celého World Cupu. Určite aj pre naše stálice ako Sulovská,Jankovská, či Nagyová bude k prospechu, keď sa im bude zvyšovať konkurencia.
Na záver je treba našim reprezentantom poďakovať za príkladnú reprezentáciu, za zodpovedný prístup k povinnostiam na sústredení ako aj za maximálnu bojovnosť vo všetkých zápasoch.