Začnem od začiatku : Bol som oslovený manažérom steelových šípok či by som nechcel viesť Slovenskú reprezentáciu na ME vo Viedni. Rozmýšľal som nad tým a nakoniec som ponuku prijal, ale iba pod podmienkou že budem chcieť pracovať s víziou do budúcna, to znamená zapracovať nových a mladých hráčov ( po vzore nášho rodáka a kamaráta Adriána Guľu ktorý takto pracuje vo futbale ). Bolo mi prisľúbené, že s tým je súhlas a výber hráčov bude len a len na mne .Ešte jedna vec ma tlačila, mal som 48 hodín na výber hráčov, aby sme ich stihli prihlásiť na turnaj .Začalo študovanie tabuliek, množstvo telefonátov, aká je aktuálna forma hráčov, medzinárodné skúsenosti atď. Až mi vyšla táto šestica: Dominik Kočík, Šimon Sedlár, Marcel Miklik , Mateo Šulc, Michaela Jamnická a Bibiana Bugyiová. Zhruba po týždni prišla správa, kde sme sa dozvedeli že Matej Čvehra môže hrať aj napriek tomu že už má 18 rokov. Tu som neváhal a nastala zmena vo výbere, kde bol zmenený Šulc za Čverhu.

A prejdem už k samotnému turnaju, ktorý pre nás začal dosť nešťastne, keď zhruba 15 min.pred turnajom Dominik začal silno krvácať z nosa . Verili sme že to prejde, ale po čase sme museli volať záchranku, keďže krvácanie neprestávalo.  Nakoniec Dominik musel byť odvezený do nemocnice kde sa podrobil chirurgickému zákroku. O chvíľu prišla správa, že Dominik turnaj dohral. Medzitým začal turnaj, kde sme začali celkom dobre. Matej výhra, Šimon tesná prehra a Marcel pred kamerami skvelá výhra 3:0 s priemerom 75…Zároveň odštartovali aj turnaj juniorki dvojice, ktorým len tesne ušiel postup zo skupiny (výsledky nebudem rozpisovať všetko sa da dohľadať). Takisto sme museli vyriešiť či dokážeme Dominika niekým nahradiť, aby sme mohli hrať turnaj dvojíc a družstvá. Mali sme na to zhruba 3 hodiny, aby sa niekto dostavil do Viedne. Môj výber bol nakoniec Mateo Šulc, ktorý bol v pôvodnej nominácií (tu sa chcem poďakovať aj rodičom, ktorý Matea dokázali dopraviť na čas do Viedne) a mohlo sa pokračovať v zápasoch. Tu by som možno len dodal smolný deň. 3.miesta v 5-členných skupinách, kde vždy postupovali iba prví dvaja, ale hra nebola špatná troška nás opustili dable .
Dvojice juniorov už boli lepšie.  Matej/Marcel postup zo skupiny, potom síce tesná prehra s Maďarmi 4:3, ktorí išli až do finale s priemerom 74 (skvelý výkon) .Takisto Šimon/Mateo dve výhry, čo bolo super na to že len tesne Mateo dorazil na zápas.
Štvrtok už začal lepšie. Najprv nás potešili baby, ktoré obidve postúpili zo skupiny a hneď na úvod aj víťazstvo nášho družstvá nad Islandom 9:2, kde som zbadal že táto partia môže dnes potrápiť hocikoho. Druhý zápas sme hrali proti Dánsku (pred kamerami) a tu sa bolo na čo pozerať. Skvele nás v tomto súboji potiahli Mateo Šulc so Simonom Szedlárom, ktorí obaja uhrali po 3 body. Zápas prišiel až do predĺženia, kde po úvahe bol na rozhodujúci zápas nominovaný iba 11-ročný Marcel Míklik, ktorý dovtedy suveréneho Dána zdolal skvelým spôsobom(100-125-100 atď) a malí sme ďalšie víťazstvo. Potom prišiel nešťastný moment, keď sme hneď po zápase s Dánmi museli nastúpiť proti silnému Welsu a tu sme nechytili úvod. Dobre hrajúci súper skvelo dabloval a zrodila sa prehra 1:9. Medzitým začali svoje play off zápasy aj naše dievčatá, ktoré len tesne prehrali s favoritkami a museli sa rozlúčiť s turnajom .Chalanom začal zápas s favorizovaným Holandskom a tu som nechápal silu nášho teamu všetci bojovali ako draci, robili body, až súper začal mať strach o výsledok (9.ročný Mateo 5.kolo, Marcel skvelá hra, proste všetci) nakoniec súper zachránil predĺženie, kde som vybral Mateja Čverhu a nesklamal. Víťazstvo 9:8 nad Holandskom vôjde do histórie, aj keď po zápase sme boli smutní, keď nám len tesne ušiel postup. Tri mužstvá mali po 3 víťazstvá a my žiaľ najhoršie skóre z legov.

Takže prichádza zhodnotenie – nestratili sme sa, napriek faktu, že sme v družstve mali 9 a 11 ročných chalanov, ktorí boli najmladšími účastníkmi zo všetkých hráčov. Obrovské poďakovanie patrí hlavne hráčom, ktorí vzorne reprezentovali našu vlasť, takisto rodičom, ktorí nám pomáhali, či už vo Viedni alebo aj pred tým, samozrejmé akadémiám, ktoré nám pripravujú množstvo talentov. Nesmiem zabudnúť ani na členov výpravy a teším sa na spoluprácu s našimi šípkarskymi talentami, ktorí všetci majú otvorené dvere do reprezentácie.
S pozdravom Mc