Feri Mika to do tretice zvládol. Najprestížnejšia súťaž v rámci slovenských šípok dospela v Bardejove v rámci Slovenského Pohára ku koncu. Osem najlepších zo základnej časti si to rozdalo v play-off s cieľom získať túto prestížnu trofej. Štvrťfinálové zápasy sa niesli v znamení miernych favoritov, keď vyššie nasadení dominovali a tak si Gabo Varaljay poradil s Milanom Dudášom 7:3, Juraj Vindiš, aj keď s odrenými ušami prešiel cez Joža Sekereša 7:6 a Feri Mika zvládol ťažký zápas proti Vladovi Zatkovi pomerom 7:5. V zápase bývalých víťazov Niké Premier League sa šťastie priklonilo na stranu Ľuboša Pivarča, ktorý vyhral najtesnejším pomerom 7:6 nad Štefanom Hájekom.
Semifinálové zápasy sa hrali už na 9 víťazných legov a preverili kvalitu a pripravenosť jednotlivých aktérov. V prvom semifinále, po fantastickej hre porazil Vindiš Varaljaya 9:4, keď jeho priemer na tri šípky si udržal nad hranicou 85. V druhom semifinále už nestačili sily Ľubošovi Pivarčovi nad sústredene hrajúcim Ferom Mikom, keď držal napätie do stavu 4:5, ale v záverečnej časti sa mu podarilo uhrať už len jeden leg a podľahol mu 5:9.
Vo finále sa tak stretla dvojica, ktorú aj mnoho ľudí tipovalo na finále a čakal sa boj do poslednej šípky. Na jednej strane, v poslednej dobe skvelo hrajúci Juraj Vindiš, na druhej Fero Mika, pre ktorého to bolo už tretie finále a určite ho chcel pretaviť do víťazstva, zvlášť v domácom prostredí. A začal to dokazovať od začiatku zápasu, keď po prvej časti viedol 4:1. V druhej sa Vindiš ešte nadýchol a skúšal so zápasom niečo spraviť, výsledkom bol stav 6:4 pre Miku. V závere sa čakal stupňujúci tlak od Jura Vindiša, ale bol to práve Mika, ktorý začal dominovať a nedovolil svojmu súperovi už uhrať ani leg a po víťazstve 10:4 sa zaslúžene tešil z trofeje pre víťaza tretieho ročníka Niké Premier League.

Výsledky:

Štvrťfinále:

Varaljay – Dudáš     7:3
Vindiš – Sekereš      7:6
Hájek – Pivarč          6:7
Mika – Zatko            7:5

Semifinále:

Varaljay – Vindiš      4:9
Pivarč – Mika            5:9

Finále:

Mika – Vindiš          10:4