V sobotu v rámci medzinárodného eventu Niké Open sa uskutočnilo play-off dlhodobej súťaže Niké Premier League, ktorej sa účastní 12 najlepších hráčov steelových šípok na Slovensku.

Už štvrťfinálové zápasy ukázali, aké vie byť play-off zradné a kruté – prehráš, končíš. Prekvapením boli vypadnutia Vindiša, ktorý v tesnom súboji ťahal za kratší koniec proti v ten deň maximálne koncentrovanému Hájekovi a prehral 6:7 a ešte väčším prekvapením bol výsledok Zatko – Kostelný, keď Kostelný potvrdil, že na Zatka to vie a porazil ho 7:3.

Víťaz základnej časti, Fero Mika napriek zlému vstupu do zápasu, keď prehrával už 1:4, dokázal zvrátiť vývoj zápasu šiestimi víťaznými legmi v rade. V poslednom štvrťfinále si zmerali sily ,ajster SR Varaljay a obhajca titulu Pivarč, kde skvelú formu z posledných mesiacov potvrdil Varaljay a po výsledku 7:5 smeroval k ďalšiemu titulu.

Semifinálové zápasy už nemali jasných favoritov, keď v prvom semifinále sa stretli prekvapenia Kostelný a Hájek. Pre oboch už účasť v semifinále bola veľkým úspechom, veď Jaro Kostelný skončil v prvom ročníku na poslednej priečke a pre Štefana Hájeka bol tento ročník premiérový. Hájek však ukázal, že na play-off sa skvele pripravil a vysokými nadhodmi a rýchlym zatváraním prevýšil Kostelného a víťazstvom 9:4, k tomu skvelým nadhodom nad 80 na tri šípky sa dostal do finále.

V druhom semifinále na seba narazili odvekí rivali z východu, František Mika a Gabo Varaljay. Obaja v posledných mesiacoch hrajú šípky na vysokej úrovni a ich účasť v semifinále sa očakávala, tak ako sa očakával boj do poslednej šípky. V zápase, ktorý mal všetko, čo má šípkarský zápas mať, sa vysoké nadhody, prelievanie skóre zo strany na stranu, dramatičnosť, si víťazstvo uchmatol pre seba Mika až v rozhodujúcom legu.

Finále s miernym favoritom v osobe Miku sa hralo na 10 víťazných legov a nieslo sa prekvapujúco v dominancií Hájeka, ktorý od prvého do posledného legu sa maximálne koncentroval. Na Fera Miku doľahla únava z ťažkých zápasov, keď aj v súbežne hranom turnaji Niké Open sa dostal až do finále a v závere mal porciu troch zápasov v rade. Nič to ale neznižuje kvalitu výkonu Štefana Hájeka, ktorý aj vo finále predviedol fantastické šípky a zaslúžene sa stal víťazom druhého ročníka Niké Premier League.

VÝSLEDKY:

Štvrťfinále:
Mika – Poliak 7:4
Varaljay – Pivarč 7:5
Vindiš – Hájek 6:7
Zatko – Kostelný 3:7

Semifinále:
Mika – Varaljay 9:8
Hájek – Kostelný 9:4

Finále:
Mika – Hájek 3:10