Na poslednom Gambrinus Slov.Pohári v Bardejove sa ukončila sezóna 2021/2022, v ktorej sme spoznali víťazov koncoročných rebríčkov a v nedeľu Majstra v súťaži družstiev. Posledné poháre bývajú, čo sa účasti týka, o niečo chudobnejšie, v tomto prípade umocnené miestom konania (Bardejov), keďže momentálne sa steelová základňa nachádza najmä na západe, napriek tomu sa zišiel pekný počet hráčov (134 v hlavnom turnaji). Aspoň sa niektorí potešili, že si opäť zahrajú v skupinách 😊.

Už zahrievací turnaj naznačil, že účasť bude slušná, keď sa prihlásilo 78 hráčov a z tohto balíka sa najviac darilo nášemu mladému žralokovi Matejovi Čverhovi, keď si vo finále poradil s Gergelym Szigetim 4:2. Tretie miesta si uchmatli Jaro Mareček a nestárnuci Oto Zmelík.

Potešením bola aj kategória U13, kde boli menšie obavy, či sa vyskladajú na turnaj, keďže momentálne dve fungujúce akadémie (Nitra,Nové Zámky) to mali predsa len cez celú republiku, ale keď to miluješ, nie je čo riešiť a nezastaví ťa ani 5-hodinová cesta. Zo Zámkov traja, z Nitry dvaja, doplnený o Dávidov Svobodu a Miku si dosýtosti zahrali zápasy v skupine a najlepší štyria si to rozdali v pavúku. Zaslúženým víťazom sa stal Matej Kajan, ktorý v turnaji neprehral ani zápas a vo finále si poradil s Marcelom Miklíkom 3:2. Z pohárov za tretie miesta sa tešili Dávid Svoboda a Mateo Šulc.

V juniorskej kategórií sa očakávala a aj potvrdila dominancia Mateja Čverhu, ktorý v domácom prostredí sa rozhodol pobrať poháre za všetko, čo sa dalo, keď vo finále si poradil jednoznačne s Hološkom 4:0. Na tretích miestach sa umiestnili Matej Kajan a Kristián Meliš.

Ženský turnaj bol ochudobnený o niektoré favoritky a tak sa ponúkala šanca pre ďalšie hráčky na trofej pre víťazku Slov.Pohára. Tejto šance sa najlepšie chopila len 16-ročná Michaela Jamnická, ktorá prekvapujúco vo finále porazila našu ikonu Katku Nagyovú 4:2, ktorej túto sezónu akosi nebolo súdené vyhrať. Na tretích miestach skončili Viktória Kurkin a Miriam Štefková.

V hlavnom turnaji sa zaregistrovalo 134 hráčov, ktorí si tentokrát museli prejsť najprv skupinovou fázou a následným K.O. pavúkom. Opäť nebola núdza o prekvapenia, v rýchlosti, Varaljaya vyradil už v L64 Martin Hlavenka, Vlado Zatko nestačil na Kamila Semana, v L32 skončila púť Štefana Hájeka po prehre s Karolom Krnáčom a tak sme mali opäť našliapnuté k premiérovým finalistom v tejto sezóne. Do semifinále sa prebojovala štvorica Ľuboslav Suchánek (škoda, že chodieva sporadicky na Slov.Poháre), Rasťo Vojčík, ktorý si semifinálovou účasťou zabezpečil miesto v top 10 koncoročného rebríčka a tým pádom aj miestenky v budúcom ročníku Niké Premier League, legenda slovenských šípok Oto Zmelík a náš žralok Matej Čverha, ktorý stále nebol nasýtený trofejami za tento víkend.
V prvom semifinále si celkom jednoznačne Suchánek poradil s Vojčíkom 5:1 a premiérovo sa mohol tešiť z finálovej účasti. K druhému semifinále môžeme hodiť hneď niekoľko prívlastkov – generačná výmena, odovzdanie štafety, skúsenosti versus dravá mlaď, keď nám pavúk dal dokopy historicky nášho najúspešnejšieho steeliara Ota Zmelíka a obrovský talent Mateja Čverhu. V napínavom zápase nakoniec zvíťazili skúsenosti najtesnejším rozdielom 5:4, a Oto Zmelík dal jasne najavo, že stále s ním treba rátať.
Finále – pre oboch aktérov premiéra v tejto sezóne („v tejto sezóne“ tam je úmyselne, keďže pre Ota to bolo tak cca 90-te finále za kariéru,a to sme zrejme tipli málo) a nakoniec aj premiérový víťaz, keď po výhre 5:3 sa zo svojho prvého veľkého trumfu tešil Ľuboslav Suchánek.

V doplnkovom turnaji vypadnutých sa najviac darilo Peťovi „MC“ Jakubisovi, ktorý vo finále porazil Laca Szepesiho 3:0 a v dvojiciach potvrdilo kvalitu z párových súťaží duo Pivarč/Krajkovič, keď si najtesnejším rozdielom poradili s dvojicou Čverha/Ziman 3:2.