Cez víkend sa uskutočnil prvý slovenský pohár družstiev v Nitre. Do turnaja sa prihlásilo 21 tímov, ktoré boli rozdelené do 5 skupín. 4 skupiny sme mali štvorčlenné a jednu skupinu päťčlennú. V skupine sa hralo jedno kolovo, každý s každým len raz, plné zápasy. Zo skupín priamo postupovali tímy na prvom až treťom mieste priamo do 16 KO pavúka. Postupová 16 bola doplnená najlepším tímom zo štvrtých miest. V päťčlennej skupine sa do tabuľky tímov na štvrtom mieste nepočítal zápas s posledným tímom.  Z štvrtých miest pavúka doplnili Juniori z DC Nové Zámky. V KO pavúku sa hralo iba do desiateho víťazného bodu.

Rozpis a výsledky zápasov v skupinách v pdf tu , tabulky v pdf tu a pavúk play off v pdf tu .

Turnaj vyhral domáci tím DC Palace bowling & darts Nitra v zloženi Igor Bilka (kapitán), Peter Jakubis, Juraj Vindiš, Vladimír Zatko  s dvorným rozhodcom Drahošom Gašparom. Druhé miesto obsadil tím Bulls Bar DC Hriňová v zložení Karol Krnáč (kapitán), Marek Kaľamár, Peter Mäčko, Vladimír Salva a Pavol Hornik. Tretie miesto obsadili tímy ŠK Zlaté Moravce v zložení Miroslav Rajnoha (kapitán), Dávid Ševce, Patrik Klas a Oliver Novotný a Global Extra v zložení Martin Horečný (nehrajúci kapitán),   Milan Dudáš, Katka Nagyová, Jozef Fundárek, Martin Krajkovič a Oto Zmelík.

Nakoľko bol toto prvý ročník Slovenského pohára družstiev, tak sa do skupín nenasadzovalo. DC Palace bowling & darts Nitra, Bulls Bar DC Hriňová a ŠK Zlaté Moravce hrali spolu aj v skupine A, poradie v skupine skončilo rovnako ako aj celkové poradie.