Uplynulý víkend sa stretli šípkari z celého Slovenska a dokonca aj pár šípkarských legionárov z Čiech v Brezne na prvom Gambrinus Slovenskom Pohári v steelových šípkach. Covidový semafór bol tomuto eventu naklonený, a tak nebránilo šípkarom sa naplno pustiť do súťaženia. Začalo sa hneď v piatok zahrievacím turnajom, do ktorého sa prihlásilo 39 súťažiacich. Víťazom sa stal Marek Gedra, hráč Družstva Garžoľ Bardejov, ktorý zvíťazil vo finále nad hráčom Dart Club Nové Zámky Vladimírom Polákom, výsledkom 3:1. V piatok sa odohrali úvodné 4 kolá najprestížnejšej steelovej šípkarskej súťaže na Slovensku, NIKÉ PREMIER LEAGUE. Nováčikovia tejto súťaže Milan Dudáš a Jozef Sekereš odštartovali svoje prvé pôsobenie medzi šípkarskou elitou Slovenska a užili si prvé výhry, prehry aj remízy. Tých remíz sa celkovo udialo až 11. Dobrý dojem zanechali aj vyzývatelia Pavol Melicher a Michal Kopún. Kompletné výsledky najdete na FB stránke Slovak Steel Darts. V sobotu 9.10.2021 odštartoval Gambrinus 1. Slovenský Pohár v Mestskej Športovej hale v Brezne. Do hlavného turnaja sa prihlásilo 141 súťažiacich, ktorí boli vylosovaný do 32 skupín z ktorých postupovali do play off KO pavúka prví dvaja z každej skupiny. Prvým neľútostným sitom K.O pavúka neprešlo hneď niekoľko favoritov: Mika, Kostelný, Jakubis, Pivarč, Dudáš ani Poliak. V Last 16 sa o prekvapenia postaral Seman, keď vyradil „double šampióna z Košíc“ Váraljaya. Hrabovský si poradil s najväčšou legendou šípiek u nás, Zmelíkom. Junior Čverha predviedol bravúrne šípky vo víťaznom zápase s Holdošom. Zápas na ktorý všetci čakali sa však udial medzi ikonou šípiek a trojnásobným majstrom Slovenska Vladom Zatkom a Vítom Sedlákom z Čiech, ktorý je predstaviteľom najužšej šípkarskej špičky v Čechách. Na Slovensku pôsobí tento rok ako legionár v Družstve Hlohovec B. Zápas ako remeň sa skončil po 6tich legoch v prospech Vlada Zatka výsledkom 4:2. Zápasy Last 8 prebiehali prevažne jednoznačne v prospech víťazov, až na zápas Hájek vs Zatko, kde sa udiala riadna dráma a po menších nezdaroch na oboch stranách utrpel víťazstvo Hájek 4:3. V semifinále si poradil Červeňan s Kopúňom a Hájek s Hrabovským, v oboch zápasoch nad mladíckou dravosťou zvíťazila skúsenosť so zápasov vysokého významu. Finále preto zaobstarali rozhodne dvaja skúsený hráči. Martin Červeňan je dlhodobo Slovenskou jednotkou rebríčka a majstrom Slovenska z roku 2020. Proti nemu nastúpil aktuálny víťaz elitnej súťaže Niké Premier League, Štefan Hájek. V tomto zápase opäť úradovala šípkarská skúsenosť z finálových zápasov a po výborných 7mich legoch sa stal víťazom Martin Červeňan výsledkom 5:2.

Popri hlavnom turnaji prebiehali turnaje Žien a Juniorov. Do turnaja žien sa prihlásilo 16 šípkariek, ktoré boli rozlosované do 4ch skupín. Finále turnaja zaobstarali Jankovská a Nagyová, kde Jankovská zvíťazila jednoznačne 4:0.
Turnaja juniorov sa zúčastnilo 9 súťažiacich, ktorí boli rozlosovaní do 2ch skupín. Juniorské finále vyhral jednoznačne Čverha 4:0 nad Bartošom.
Šipkarskú sobotu doplňoval turnaj Vypadnutých, do ktorého sa prihlásilo 41 hráčov, ktorím sa nepodarilo prebojovať do KO pavúka. Víťazom tohto doplnkového turnaja sa stal Jozef Fundárek.
Posledným turnajom tohto dňa bol turnaj dvojíc. Hráčom stále súťaženie chutilo a nasvedčovala tomu aj účasť. Prihlásilo sa totiž až 45 dvojíc. Víťazstvo si pripísala dvojica Sedlák/Kubíček, ktorá porazila finálovú dvojicu Krajkovič/Pivarč 3:1.

V Nedeľu 10.10.2021 odštartovalo prvé kolo kvalifikácie na Majstrovstvá Slovenska Družstiev. Do tejto náročnej súťaže, kde rozhoduje kolektívny výkon, súdržnosť a bojový duch sa prihlásilo 28 družstiev, no na poslednú chvíľu svoje pôsobenie v súťaži zrušilo družstvo DC – Dunajskej Stredy B a Družstvo Dubnice. Obrovským prekvapením je neúčasť družstva Power Darts Košice. Tým pádom si túto sezónu zahrá 26 Teamov. Žrebovanie prebehlo v sobotu po skupinovej fázy hlavného turnaja Slovenského Pohára. Záznam si môžete pozrieť na FB stránke Slovak Steel Darts. Na Gambrinus 1. Slovenskom Pohári v Brezne sa odohralo 6 rôznych turnajov, nespočet zápasov a legov. Niké Premier League odštartovala svoje prvé 4 kolá a hlavne prvýkrát sa zhotovil profesionálny televízny záznam, ktorý budete mať možnosť vidieť na novovzniknutej TV JOJ ŠPORT a to je historickým medzníkom nášho športu. Ak bude Covidová situácia priaznivá, bude sezóna pokračovať turnajmi Master a v decembri Gambrinus 2. Slovenským Pohárom v Bardejove. Všetkým účastníkom ďakujeme za disciplínovanosť a pozitívny prístup. V mene organizačného teamu ĎAKUJEME.