V nedeľu sa v Bardejove uskutočnil finálový turnaj súťaže družstiev pre sezónu 2021/2022, do ktorého sa z celkového počtu 26 teamov prebojovalo 16 najlepších, kde na nich už čakal neúprosný pavúk a jeden slabší zápas mohol rozhodnúť o vyradení z bojov o titul.
Osemfinálové boje skončili bez zásadných prekvapení, aj keď domáci Garžoľ Bardejov sa natrápil s Vrútkami a takisto Zlaté Moravce hrýzli SBPP darts, ostatné zápasy si už favoriti s prehľadom kontrolovali.
Vo štvrťfinále už na seba začali narážať teami, z ktorých určite viacerí poškuľovali po majstrovskej trofeji. Veľmi vyrovnaný zápas zviedli družstvá U Greka Prešov a MPB Darts A, keď sa prešovčanom podarilo otočiť nepriaznivý stav 3:7, do víťazneho konca 10:8. V ďalšom štvrťfinále sa stretli silné tradičné kluby, domáci Garžoľ Bardejov a náš najtradičnejší team DC Toi Toi Dixi Bratislava, kde domáci, vedení víťazom Niké Premier League Ferim Mikom, mali o niečo pevnejšie nervy a zvíťazili tesne 10:8. Vo zvyšných zápasoch si favoriti postrážili pozície, keď Dart Club Hlohovec B porazil SBPP darts 10:5 a obhajca Dart Club Garmond Nitra si poradil s Dart Club Nové Zámky 10:2.
V semifinále sa tak stretli družstvá, ktoré mali na svojich súpiskach takmer všetko skvelých šípkarov a favoritov už bolo ťažko hľadať. V prvom semifinále si Dart Club Hlohovec B, vedený skvelým českým šípkarom Víťom Sedlákom, poradil bez väčších problémov s domácim Garžoľom 10:3. Druhé semifinále malo v družstve Dart Club Nitra, zloženého najmä z premierligistov, mierneho favorita, ale team U Greka Prešov, vedený majstrom Slovenska Martinom Zimanom sa ukázal ako veľmi nepríjemný súper, ktorého nepoložil ani stav 6:9, keď sa im podarilo dorovnať na 9:9 a zápas sa dostal do predĺženia. Na rozhodujúci zápas vybrali kapitáni Jura Vindiša a za Prešov Martina Zimana, kde Ziman bol na šípkach o niečo sebavedomejší, porazil Vindiša 3:1 a tým vyradil obhajcov titulu z hry.
Už pred finálovým zápasom bolo jasné, že víťaznú trofej zdvihne nad hlavu nový team a tak bola motivácia pre obe družstvá o to vyššia. Na družstve U Greka Prešov sa predsa len prejavila väčšia unavenosť zo zápasov, keď štvrťfinále ako aj osemfinále otáčali za nepriaznivého stavu a na veľmi silno vyskladaný team Hlohovca dokázali uhrať len 5 minizápasov a tak sa premiérovo tešili zo zisku titulu hráči AD Dart Club Hlohovec B v zložení Víťa Sedlák, Gabriel Varaljay, Jozef Sekereš, Milan Nagy, Marek Purgy, Daniel Břeň, Marián Bodor, Andrej Daniš a Marek Ondrejička.

Výsledky:

Osemfinále:

DC Garmond Nitra – DC Nitrianski Corgoni          10:0
DC Bukovinka Zvolen – DC Nové Zámky                0:10
MPB Darts – Bulls Bar DC Hriňová                          10:5
DC Partizánske – DC u Greka Prešov                      0:10
SBPP darts – ŠK Zlaté Moravce                                10:7
1.DC Brezno – AD DC Hlohovec B                            3:10
AD DC Hlohovec A – DC Toi Toi Dixi Bratislava      3:10
ŠK Vrútky – Garžoľ Bardejov A                                 6:10

Štvrťfinále:

DC Garmond Nitra – DC Nové Zámky                     10:2
MPB Darts – DC u Greka Prešov                              8:10
SBPP darts – AD DC Hlohovec B                               5:10
DC Toi Toi Dixi Bratislava – Garžoľ Bardejov A      8:10

Semifinále:

DC Garmond Nitra – DC u Greka Prešov                9:10 pp
AD DC Hlohovec B – Garžoľ Bardejov A                 10:3

Finále:

DC u Greka Prešov – AD DC Hlohovec B                5:10