Dnes si predstavíme našu elitnú súťaž Niké Premeir League v ktorej sa nám v tejto sezóne budú naši najlepší šípkari stretávať každý mesiac. V mesiacoch ,v ktorých sa koná Slov.Pohár to bude vždy v piatok pred Slov.Pohárom o 18:00 , v mesiacoch kedy sa nekoná to bude jeden pondelok v danom mesiaci. Presné termíny pondelkových hracích dní a aj miest budú potvrdené v najbližších dňoch.

Miesto zaručújúce v tohtoročnej edícií si vybojovali prví 10-ti z koncoročného rebríčka Slov.Pohárov. Keďže sa pár chalanov z rôznych dôvodov ospravedlnili (pracovné, rodinné, zahraničie), posúvalo sa poradie a toto je 10-ka hráčov z rebríčka: Zatko, Mika, Vindiš, Hájek, Varaljay, Poliak, Štefaňák, Pivarč, Kostelný, Vavrek.

Túto 10-ku sme doplnili o Milana DolinskéhoPetra Jakubisa, ktorým sme udelili divoké karty. U Milana zavážil vek a perspektíva do budúcnosti, samozrejme podporené kvalitou hry, ktorú predvádza a Peter „MC“ Jakubis patrí dlhodobo k našim najlepším hráčom a už minulý rok mu ušla Premier League len vinou zranenia.

Keďže na stretnutiach s hlavným sponzorom tejto súťaže spoločnosťou Niké, sme sa zhodli, že chceme ,aby aj ďalší hráči mali možnosť okúsiť túto súťaž, tak každý hrací deň, bude 12-ka premierligistov doplnená o dvoch vyzývateľov. Vyzývatelia budú vzchádzať z tzv. Niké Cupov , ktorými budú 1. warm-up turnaje vždy v piatok pred Slov.Pohárom (v tomto prípade víťaz a finalista si vybojovali miesto vyzývateľov v nasledujúcom hracom dni) a 2. Mastre – v mesiaci, keď sa nám nekoná Slov.Pohár a tým pádom sa konajú Mastre, budú mať vždy dva určené Mastre označenie Niké Cup. Víťazi týchto Mastrov získavajú miesto vyzývateľov v nasledujúcom hracom dni Niké Premier League. Keďže tohto roku máme Mastre rozdelené na 5 regiónov (Master Trenčiansky kraj, Master Trnavský kraj, Master Nitriansky kraj, Master Stred a Master východ), tak každý z Mastrov bude v sezóne 2 krát zároveň Niké Cupom. V prípade, že víťazom Mastra – Niké Cup sa stane premierligista, pozíciu vyzývateľa získava finalista. Ak by aj finalista bol premierligista, organizátori daného Mastra určia aj súboj o 3.miesto, ak obaja semifinalisti nie sú premierligistami. V skratke najlepší nie-premierligista sa stáva vyzývateľom v nasledujúcom hracom dni Niké Premier League. Organizátori Mastrov – Niké Cupov obdržia presné pravidlá ,aby vedeli na každú situáciu reagovať.

Vďaka spoločnosti Niké sme celkový prize pot navýšili na 4600 eur, ktoré si hráči rozdelia. Za každé víťazstvo v základnej časti získavajú odmenu 12 eur (remíza 6 eur), 1., 2. a 3.miesto po základnej časti sú odmenené bonusmi vo výške 300 , 200 a 100 eur. Štvrťfinalisti play-off si prídu na 100 eur, semifinalisti na 200 eur, finalista na 350 eur a víťaz play-off a tým pádom celej Niké Premier League získava odmenu 700 eur.

V každý hrací deň sa odohrá dokopy 21 zápasov (každý z hráčov odohrá 3 zápasy) a tohto roku budeme streamovať až 4 zápasy súčasne. Linky na stream nájdete na našom webe, prípadne na soc. sieťach.

V základnej časti sa stretnú premierligisti každý s každým dvakrát. Dokopy sa odohrá 182 zápasov. Formát zápasu sa zvýšil na best of 12. V prípade, že hráč získa 7-mi leg, je zápas ukončený, v prípade, že je stav 6:6, končí zápas remízou. Do play-off postupujú prví ôsmi v tabuľke po odohraní základnej časti.

Dress-code je v Niké Premier League povinný. Disciplinárne pravidlá sú rovnaké ako pri Slovenských Pohároch (neskorý príchod k zápasu atď)
Verím, že druhý ročník tejto elitnej súťaže bude ešte úspešnejší.

F.Š.