V pondelok sa v popradskom šípkarskom klube Lunik Pub odohral druhý hrací deň Niké Premier League. Opäť žiaľ zaúradovalo zdravie, keď obhajca titulu František Mika sa ešte zotavoval po zranení a musel ho nahradiť Dušan Strieš. Vyzývateľmi v tomto kole boli Adrián Dudek a náš 13-ročný talent Dominik Kočík.
Suverénom tohto dňa bol Gabi Varaljay, ktorý dovolil svojim súperom uhrať dokopy len 5 legov a usadil sa na čelo priebežného poradia, keď zatiaľ nepoznal premožiteľa. Druhým hráčom, ktorý nepozná prehru je Martin Ziman, ktorý stratil bod len v zápase so Striešom a je priebežne druhý. Tohto roku Niké Premier League evidentne chutí aj Petrovi „MC“ Jakubisovi, ktorý v poslednom hracom dni bral plný počet bodov a v Poprade pridal ďalšie dve víťazstva a je len o skóre za Zimanom. Táto trojica si na čele vybudovala mierny náskok pred zvyškom poľa, aj keď dvojica favoritov Mika a Vindiš sú hendikepovaný tým, že vynechali obaja po jednom hracom dni, takže sa to rozhodne ešte dosť pomieša. Z vyzývateľov potešil Domino Kočík, ktorý sa nezľakol súbojov s najlepšími „dospelákmi“ a deň odmakal s vyrovnanou bilanciou 1 výhra, 1 remíza a 1 prehra.

Na záver patrí veľké poďakovanie popradskému klubu a jeho členom, za nielen skvelé priestory, ale aj za pohostenie a odpísanie všetkých zápasov, čím odbremenili premierligistov. Ďakujeme

Výsledky:

4.kolo

Pivarč – Strieš           6:4
Ziman – Zatko           6:4
Jakubis – Vindiš        3:6
Hájek – Čverha          6:3
Varaljay – Dudek        6:1
Sekereš – Kočík         6:4
Mareček – Vojčík        6:2

5.kolo

Strieš – Ziman            5:5
Pivarč – Jakubis         4:6
Zatko – Hájek             3:6
Vindiš – Varaljay         2:6
Čverha – Sekereš       5:5
Dudek – Mareček        6:2
Kočík – Vojčík              5:5

6.kolo

Jakubis – Strieš           6:3
Hájek – Ziman             3:6
Varaljay – Pivarč          6:2
Sekereš – Zatko           4:6
Mareček – Vindiš         4:6
Vojčík – Čverha            4:6
Kočík – Dudek              6:1

Tabuľku po druhom hracom dni nájdete tu: https://www.slovaksteeldarts.sk/nike-premier-league/