V novom ročníku prichádza naša elitná súťaž s viacerými zmenami. Už z názvu vyplýva, že dochádza k zmene názvu súťaže, ktorá súvisí s výrazom „premier“ na ktorú sa vzťahuje ochrana a angličania „protestovali“. S menšou dávkou irónie nám hladká na duši, že o našej súťaži sa nesú chýry až v kolíske tohto športu :-).
Druhou zásadnou zmenou je, že v súťažnom ročníku 2023/24 sa odohrajú dve sezóny NDL. V jesennej  základnej časti sa stretne 12-ka hráčov, každý hrací deň doplnená o dvoch vyzývateľov, systémom každý s každým jednokolovo. Do play-off, ktoré sa odohrá v rámci MSR v steelových šípkach v januári postúpi najlepších 8. Do jarnej časti NDL získajú právo štartu najlepší šiesti po základnej časti jesennej sezóny, ktorí budú doplnený najlepšími šiestimi z aktuálneho slovenského rebríčka (v januári po MSR).
Cieľom týchto zmien je viac zatraktívniť zápasy v základnej časti, kde sa odohrá o polovicu menej zápasov, čím každý jeden zápas bude naberať na väčšej dôležitosti. Dvojsezónny systém bude určite motivačný aj pre ostatných, získavať čo najviac bodov na SP, Mastroch atď a získať právo štartu v jarnej časti. Jarná časť okrem prestížneho titulu a možnosti vyhrávať prize money, bude zaujímavá ešte bonusom, ktorý získa najlepšia 5-ka po základnej jarnej časti a tým bude preplatené štartovné na Q-school v januári 2025.
Všetky zápasy NDL budú odvysielané v priamom prenose na NikeTV.
Za bod v základnej časti získava hráč odmenu 25 eur (víťazstvo 50 eur). Štvrťfinalisti play-off získavajú 100 eur, semifinalisti 200 eur, finalista 350 eur a víťaz 600 eur.
Celkovo sa medzi hráčov NDL na odmenách rozdelí v súťažnom ročníku 2023/24 cez 13 000 eur.
Formát zápasov ostáva zachovaný, v základnej časti sa hrá best of 10, štvrťfinále best of 13, semifinále best of 17 a finále best of 19.
V jesennej časti sa môžete tešiť na týchto 12 šípkarov (10 najlepších z koncoročného rebríčka, doplnených o 2 divoké karty):

Michal Kopún
Juraj Vindiš
Gabriel Varaljay
Štefan Hájek
Ľuboš Pivarč
František Mika
Peter MC Jakubis
Martin Ziman
Karol Krnáč
Milan Dudáš
Vladimír Zatko – divoká karta
Tomislav Rosandič – divoká karta