Milí nadšenci šípok,

Pre všetkých, ale najmä nových hráčov sme pripravili tento článok, ktorý vám objasní čo je potrebné splniť, aby ste sa mohli účastniť celoslovenských turnajov (Slovenské Poháre a MSR v steelových šípkach, MSR družstiev) a získavať body do celoslovenského rebríčka.

 

 

Môžem sa turnaja zúčastniť?

Na úvod napíšem veľmi jednoducho a síce, že do Slovenského pohára sa môže registrovať a tým pádom sa ho zúčastniť KAŽDÝ. Potrebné je však splniť 3 podmienky:

  1. Mať zaplatenú členskú licenciu do národného športového zväzu
  2. Registrovať sa na turnaj
  3. Zaplatiť štartovné

 

Členské licencie

Teraz skúsim popísať najjednoduchjšie členské licencie, kedže tento článok zrejme osloví najmä nových záujemcov. Takže som začiatočník, hrávam šípky a chcem sa zúčastniť Slovenského pohára. Práve som zistil, že musím zaplatiť licenciu do národného zväzu. Kde a ako?

Členské licencie do národného zväzu sa platia cez tzv.registrátorov, ktorými sú občianske združenia prijaté za člena do Združenia šípkarských organizácií. Zoznam týchto združení aj s kontaktmi nájdete TU.

Najjednoduchší spôsob je teda vybrať si niektoré z OZ (či už na základe lokality, známosti alebo sympatie), osloviť predsedu tohto OZ (prípadne známeho odtiaľ) a cez neho uhradiť členské do národného zväzu. Ak ste si nevybrali žiadne OZ, môžte sa zaregistrovať priamo cez zväz a figurovať ako individuálny hráč, t.j. bez klubovej príslušnosti.

Druhá možnosť je, že sa rozhodnete až tesne pred turnajom, že si chcete ísť zahrať. V tom prípade je dôležité, aby ste sa na miesto konania turnaja dostavili už 2 hodiny pred začiatkom turnaja t.j. o 8:30, keďže turnaj začína o 10:30 a pri rozhodcovskom stolíku uhradíte členskú licenciu.

Ďalšou možnosťou je, zakúpenie jednorázovej licencie, ktorá platí len na jeden daný turnaj.

Čo je možno dôležité dodať je, že členská licencia sa platí jedenkrát a platí na celý rok. Cena ročnej licencie je 20 eur.
Cena jednorázovej licencie, ktorá platí ale len na jeden turnaj je 10 eur.
Postup tohto procesu pre predsedov OZ patriacich pod ZŠO (ale aj pre hráčov, ktorí sa chcú individuálne zaregistrovať) aj s registračným vzorom (formulárom) nájdete tu:

Registrovanie hráčov do aktuálnej sezóny

 

Registrácia do turnaja

Zaregistrovať sa do hlavných kategórií (muži, ženy, U18, U13) Slovenského pohára (MSR) sa bude dať od novej sezóny už len formou online registrácie. Online registrácia sa spúšťa vždy 3 dni pred podujatím, t.j. streda od 10:00 a registrácia bude končiť v piatok o 20:00 (čiže deň pred turnajom)

Online registrovať sa môžte cez náš web www.slovaksteeldarts.sk, kde na hlavnej stránke nájdete dané podujatie, ktoré keď otvoríte, tak v spodnej časti si nájdete ikonu REGISTROVAŤ na ktorú si kliknete, vyplníte údaje o mene a priezvisku, mailovú adresu a tel.číslo a potvrdíte údaje. Po potvrdení obdržíte potvrdzovací mail na mailovú adresu, ktorú ste zadali v registračnom formulári a viete si aj svoju registráciu skontrolovať v zozname registrovaných hráčov na našej stránke.

 

Štartovné

Štartovné do jednotlivých kategórií sa uhrádza vždy na mieste turnaja v čase od 8:00 do 10:15 v deň turnaja. Vždy je potrebné sa dostaviť k rozhodcovskému stolíku najneskôr 30 minút pred začiatkom vašej kategórie a zaplatiť štartovné. Štartovné do 1.ligy mužov je 15 eur, do 2.ligy je 10 eur, do ženského turnaja 5 eur. Juniori neplatia štartovné.
V prípade ak si chcete tento process zjednodušiť, môžte si zakúpiť celoročnú licenciu v danej kategórií.
Ceny permanentiek:

1.liga – 70 eur
2.liga – 45 eur
ženy – 20 eur
Permanentky sa budú môcť zakúpiť v Brezne (15.-17:septembra) na prvom slovenskom Pohári pri rozhodcovskom stolíku.