Milí nadšenci šípok,

od vzniku nového webu sa nám začali hromadiť otázky, ako sa môžete registrovať na Slovenský pohár. Presne o tejto tématike bude dnešný článok.

 

Môžem sa turnaja zúčastniť?

Na úvod napíšem veľmi jednoducho a síce, že do Slovenského pohára sa môže registrovať a tým pádom sa ho zúčastniť KAŽDÝ. Potrebné je však splniť 3 podmienky:

  1. Mať zaplatenú členskú licenciu do národného športového zväzu
  2. Registrovať sa na turnaj
  3. Zaplatiť štartovné

 

Členské licencie

Teraz skúsim popísať najjednoduchjšie členské licencie, kedže tento článok zrejme osloví najmä nových záujemcov. Povedzme, že som nejaký Ferko Mrkvička, hrávam šípky a chcem sa zúčastniť Slovenského pohára. Práve som zistil, že musím zaplatiť licenciu do národného zväzu. Kde a ako?

Členské licencie do národného zväzu sa platia cez tzv.registrátorov, ktorými sú občianske združenia prijaté za člena do Združenia šípkarských organizácií. Zoznam týchto združení aj s kontaktmi nájdete TU.

Najjednoduchší spôsob je teda vybrať si niektoré z OZ (či už na základe lokality, známosti alebo sympatie), osloviť predsedu tohto OZ (prípadne známeho odtiaľ) a cez neho uhradiť členské do národného zväzu.

Druhá možnosť je, že Ferko sa tak nejak nevedel rozhodnúť a rozhodol sa až tesne pred turnajom, že si chce ísť zahrať. V tom prípade je dôležité, aby sa na miesto konania turnaja dostavil už 2 hodiny pred začiatkom turnaja t.j. o 9:30, keďže turnaj začína o 11:30 a pri rozhodcovskom stolíku uhradí členskú licenciu.

Poslednú možnosť ponúka náš web a síce Ferko nám môže napísať mail na slovaksteeldarts@gmail.com a my mu radi pomôžeme s vybavením licencie.

Čo je možno dôležité dodať je, že členská licencia sa platí jedenkrát a platí na celý rok. Ferka táto záležitosť vyjde na 15 eur.

 

Registrácia do turnaja

Zaregistrovať sa do hlavného turnaja Slovenského pohára môžete tromi spôsobmi:

  1. Online registrácia

Jedná sa o novinku, takže si ju trocha priblížime. Online registrácia sa spustí vždy 3 dni pred hlavným turnajom, t.j. v stredu od 10:00 a ukončí sa v sobotu o 8:00 (3 a pol hodiny pred začiatkom turnaja).

Online registrovať sa môžte cez náš web www.slovaksteeldarts.sk, kde na hlavnej stránke nájdete políčko REGISTROVAŤ na ktoré si kliknete, vyplníte údaje o mene a priezvisku, mailovú adresu a tel.číslo a potvrdíte údaje. Po potvrdení obdržíte potvrdzovací mail na mailovú adresu, ktorú ste zadali v registračnom formulári a viete si aj svoju registráciu skontrolovať v zozname registrovaných hráčov na našej stránke.

  1. Osobná registrácia

V tomto prípade je potrebné, aby ste sa dostavili na miesto konania najneskôr hodinu a pol pred začiatkom turnaja (do 10:00) a zaregistrovali sa osobne pri rozhodcovskom stolíku. Majte prosím na zreteli, že po 10:00 sa už nedá registrovať, takže ak ste sa rozhodli pre osobnú registráciu, snažte sa byť na mieste konania radšej o niečo skôr, aby sa nestalo, že premeškáte tento termín.

  1. Telefonická registrácia

Táto možnosť je krajná pre špecifické prípady, keď sa napríklad rozhodnete pre osobnú registráciu, ale z nejakého dôvodu nestíhate byť na mieste konania do 10:00 a nemáte už ani možnosť sa registrovať online.

V tomto prípade sa môžete zaregistrovať telefonicky do 10:00 na čísle organizátora (0917 841 649 alebo 0903 248 868 alebo 0904 717 123). Táto možnosť je povolená len v ďeň turnaja.

 

Štartovné

Štartovné do turnaja sa uhrádza vždy na mieste turnaja v čase od 8:00 do 11:00 v deň turnaja. Vždy je potrebné sa dostaviť k rozhodcovskému stolíku najneskôr polhodinu pred začiatkom turnaja a zaplatiť štartovné. Štartovné do hlavného turnaja je 12 eur.

F. Š.