Uplynulý víkend sa v Nových Zámkoch uskutočnil highlight steelovej sezóny 2019/2020 a spoznali sme Majstrov Slovenska v jednotlivých kategóriach. To, že záujem o tento šport má rastúcu tendenciu bolo vidieť už na Slov.pohári v Novákoch v novembri, kde sa nás zišlo v hlavnom turnaji mužov 151. MSR sú predsa len najprestížnejší turnaj, ale číslo 241 teda čakal málokto. Super, sme radi a zrejme zmeny, ktoré nastali sa stretávajú s pozitívnymi ohlasmi.

Nebudem tu dnes rozpisovať jednotlivé turnaje podrobne, výsledky sú už pár dni na nete. V skratke vypichnem pár zaujimavých zápasov, prekvapení, ale najmä chcem napísať celkový dojem z turnaja (môj osobný názor).

Piatková warm-upka už nie je len tak nejaký zahrievací turnajík. 80 hráčov, plno zvučných mien a najlepšie sa s tým popasoval Slováčisko ako repa, odbehnutý v Čechách Štefan Lutišan. Sme radi, že hráč jeho kvalít sa po rokoch začal účastniť našej sezóny.

V sobotu nás čakal hlavný program a počet hráčov v turnaji mužov sa zastavil na čísle 241. Tu sa vám chcem všetkým poďakovať za vašu disciplínu ohľadne online registrácií, keď troch hráčov ste nám včas zahlásili, že sa nedostavia (vyhodili sme ich z registrácie) a len jeden jediný sa nedostavil. Určite nová výzva pre nás organizátorov pri takomto počte odmakať turnaj bez prieťahov a komplikácií. Keď k tomu prirátam sprievodný program tombolu, walk-on, walk-on girls, walk-on boys 🙂  a aby sa mi podarilo načasovať finálové zápasy v poradí juniory, ženy a muži bez toho, aby nejaká kategória musela dlhšie čakať na svoj zápas…mmmm…už som si začal nadávať, že asi toho bude veľa. Ale mám, a najmä my všetci máme štastie v ľudoch, ktorí to organizujú (Maťo a Zdenko), pomáhajú (Vlado Polák) a Tekyho, ktorý má na starosti stream, kameruje, fotí, rieši. A keď začali finálove zápasy a pri walk-on hudbe vzadu sedelo celkom zaplnené hladisko a spievalo, povzbudzovalo, bavilo sa, tak som mal dobrý pocit, že sa niečo podarilo.

Poznáme nových majstrov Slovenska, keď v junioroch ukazuje veľký talent Roman Pavlovič, u žien Maťa Sulovská jasne potvrdzuje svetovú triedu (verím,že jej materské povinnosti dovolia sa zúčastniť nejakých medz.turnajov) a v najpočetnejšej kategórií si najlepšie rozložil sily Martin Červeňan. Gratulujeme

V turnaji vypadnutých (116 hráčov) si napravil chuť Peťo Jakubis a vo večernom turnaji dvojíc (69 dvojíc) sa s ťažkým programom a únavou najlepšie popasovalo duo Strieš – Varaljay, keď tesne odvrátili senzáciu a zastavili neskutočnú jazdu domácej dvojice Marosi – Martišek.

Na záver sa chcem poďakovať chalanom z klubu DC Nové Zámky za pomoc pri skladaní a rozkladaní , mestu na čele s primátorom za poskytnutie skvelých priestorov a vám všetkým za skvelú atmosféru, za vaše názory a pozitívne ohlasy. Verím, že sme na správnej ceste ťahať náš šport stále viac dopredu a robiť eventy (turnaje) stále na väčšej a lepšej úrovni.

Vidíme sa v Šamoríne na Darts Slovak Opene 2020

 

F.Š.